Головна » 2010 » Квітень » 18 » У Єгипті знайшли відразу 14 гробниць, які датуються III століттям до н.е.
18:04
У Єгипті знайшли відразу 14 гробниць, які датуються III століттям до н.е.
Єгипет збагатився рідкісним археологічним відкриттям: знайдено колекцію з 14 гробниць, датовані III століття до н.е.
У районі оазису Бахарія в Єгипті зроблено рідкісне археологічне відкриття греко-римської епохи. Вчені знайшли колекцію, що складається з 14 гробниць з суцільного каменю, що відносяться до III століття до н.е. Її виявили на старовинному кладовищі Айн аз-Зауа в 300 км на північний захід від Каїра.

Унікальність знахідки не тільки у тому, що вона чудово збереглася, але й у її вишуканості.  Найбільше науковців зацікавив гіпсовий саркофаг, у якому була майже метрова мумія жінки. Вона вирізняється акуратно виліпленими деталями обличчя, одягу і прикрас. Мумія дає чудове уявлення про людину, яку поховали 2300 років тому.

Також виявлено чотири гіпсові маски обличчя людини, фрагмент золотого панно зі сценами з життя чотирьох синів давньоєгипетського бога Гора, стародавні монети, глиняний і скляний посуд різних форм і розмірів.

Археологічне відкриття зробили випадково - під час будівництва молодіжного центру. Після виявлення гробниць будівельні роботи відразу ж припинили. Оаза Бахарія уже давно відома своїми відкриттями. Раніше там також випадково науковці знайшли золоту долину мумій - 17 гробниць з понад 250 тілами.

Категорія: Наука | Переглядів: 928 | Додав: StudentSun | Теги: гробниці, вчені | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]