Головна » 2011 » Лютий » 9 » 9 лютого в Історії
10:39
9 лютого в Історії

Хроніка історичних подій 9 лютого.

 

стоматолог
Сьогодні у світі відзначають Міжнародний День стоматолога.
9 лютого - Міжнародний День стоматолога.

Стародавні "стоматологи" використовували прототип першої бормашини ще 9 тисяч років тому. Таке несподіване відкриття зробили вчені з США та Франції. Дослідивши знайдені в пакистанській провінції Белуджістан останки людей, що жили 7 - 5,5 тисяч років до нашої ери, вони виявили в деяких зубах зроблені за життя майже ідеальні отвори діаметром 1-3 міліметри і завглибшки до 3,5 міліметрів.  Про мистецтво древніх "стоматологів" свідчить і той факт, що в ряді випадків просвердлені важкодоступні корінні зуби, причому, один з отворів знаходився з внутрішньої сторони щелепи.

Також у цей день:

У 1897  році  у Росії пройшов перший, одноденний перепис населення - у країні на той час проживало 128.2 мільйонів чоловік.

У 1900-му  американець Дуайт Девіс виступив з ініціативою проведення міжнародних командних змагань з тенісу.

Його виклик прийняла команда британських тенісистів, з котрою у серпні цього ж року збірна студентів Гарварда провела перший міжнародний турнір. З 1902 року командна першість світу серед чоловічих команд, котра отримала назву Кубок Девіса, почала проводитись щорічно і сьогодні є найпрестижнішим міжнародним командним змаганням з тенісу.

1918 року  підписали Берестейський мирний договір.

Берестейській мир— мирна угода між Українською Народною Республікою з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною і Болгарією з другого, підписаний Бересті; перший мирний договір у Першій світовій війні 1914-18 роки. Договір від 9 лютого 1918 року врятував Україну від поглинення радянською Росією. Неспроможність УЦР виконувати в повному обсязі господарські статті договору призвели до наростання суперечностей між УЦР і австро-німецьким командуванням в Україні, відтак до падіння демократичної УНР і появи гетьманського уряду П.Скоропадського.

В 1969-му відбувся перший офіційний політ широкофюзеляжного пасажирського літака "Боїнг-747" (США). До припинення їх виробництва у 1984 році було збудовано 1832 таких літаків.

У цей день народилися:

У 1783-му Василь Жуковський, російський поет, основоположник російського романтизму ("Сільське кладовище", "Людмила", "Світлана").

1846 рік Вільгельм Майбах, німецький інженер, конструктор першого "Мерседеса".

Майбах створив перший успішний двигун, що працював на світильному газі. Вже за два роки він сконструював двигун, що працював на рідкому паливі з карбюратором і був використаний Даймлером у першому мотоциклі. 10 листопада 1885 вони встановили розроблений ними двигун внутрішнього згоряння на дерев'яний велосипед, який зробив цього дня свою першу поїздку.

1887 року Василь Чапаєв, командир більшовицьких військ у роки Громадянської війни в Росії.

1928-йРінус Міхелс, голландський футбольний тренер ("Аякс"), один із творців стратегії "тотального" футболу.

В 1943 році народився Джо Пеши, американський актор, лауреат премії "Оскар" ("Хороший хлопець "Смертельна зброя", "Один дома", "Круті хлопці"…).

Категорія: День в Історії | Переглядів: 1325 | Додав: StudentSun | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]