Головна » 2010 » Лютий » 25 » 25 лютого в Історії.
12:30
25 лютого в Історії.

Сьогодні, 25 лютого 2010 року – інавгурація Президента України. В минулому ж, 25 лютого бачило такі події України та світу:


В цей день народилася знаменита поетеса - Леся Українка

У 1573 році Іван Федорович заснував друкарню у Львові.

Рівно через рік у Львові Іван Федоров закінчив друкувати першу відому нам книгу в Україні — "Апостол", який закінчувався спеціально написаною післямовою, де описано історію створення львівської друкарні Федорова. У цьому ж році І.Федоров видав один з найвидатніших своїх творів —"Буквар", що був першою спробою створення навчального посібника з граматики старослов’янської мови в історії української науки.

1836 року американець Семюел Кольт отримав перший патент на шестизарядний револьвер 45 калібру.

В 1940-му відбулася перша телетрансляція хокейного матчу між "Нью-Йорк Рейнджерз" і "Монреаль Канадієнз".

1956 рік - На XX з'їзді КПРС у ніч з 24 на 25 лютого перший секретар ЦК КПРС Микита Сергійович Хрущов виступив із секретною доповіддю "Про подолання культу особи і його наслідків".

В доповіді було вперше було подано інформацію про численні репресії, і порушення "соціалістичної законності" за часів перебування Йосифа Сталіна при владі. По суті, доповідь Хрущова розвінчала попередній образ Сталіна - "вірного спадкоємця і продовжувача справи Леніна" - і створила новий - тирана, диктатора, некомпетентного політика і бездарного воєнначальника. По закінченні з'їзду доповідь була розіслана в усі партійні і комсомольські організації СРСР; 30 червня в пресі було надруковано постанову ЦК КПРС з викладенням основних положень доповіді Хрущова.

В цей же день в США, курка знесла найбільше в світі яйце — 454 г.

1999-й — в Аргентині Віргінія Ріверо народила дівчинку в момент ДТП. Її дочка стала наймолодшою з людей, які потрапили в аварію.

2007-го був введений в експлуатацію київський хмарочос, "Парус", Висота якого сягає 136 метрів (156 м з антеною), загальна кількість поверхів складає 33, та ще один технічний.

"Па́рус" — офісний бізнес-центр класу "А" розташований по вулиці Мечникова, 2 у Києві, був найвищим хмарочосом України офісного призначення до 2010 року, (сьогодні найвищим хмарочосом є Континенталь.
Будівлі дали російське ім'я "Парус", через схожість споруди з вітрилом. Російську назву використали через вірш Михайла Лермонтова "Белеет парус одинокий..."

Народилися 25 лютого...

1871 рік Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка), видатна українська поетеса ("Лісова пісня", "В катакомбах", "Осіння казка").

Леся Українка писала у найрізноманітніших жанрах: поезії, ліриці, епосі, драмі, прозі, публіцистиці. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) і брала активну участь в українському національному русі

В 1887-му Лесь Курбас, український актор, режисер, реформатор українського театру.

Лесь Курбас був засновником спочатку політичного, а потім і філософського) театру в Україні. У виставах свого філософського театру "Березіль" (Харків) Курбас малює всесвіт, де головним стає особлива довіра до життя людини у всіх його суперечностях.

1943 року народився Джордж Гаррісон, англійський рок-музикант, співак, композитор.

Виступав у гурті The Beatles, граючи на гітарі та низці індійських інструментів, зокрема ситарі, уроки гри на якому він брав у Раві Шанкара. Автор відомої пісні "Бітлз" "Щось" ("Something") з альбому "Абатська дорога" (Abbey Road) 1969 року. Після розпаду гурту в 1970 році Джордж Гаррісон продовжував кар'єру як соліст і співзасновник гурту Traveling Wilburys. З кінця 1970-х до 1990-х активно працював як кінопродюсер — заснована ним і його менеджером Денісом О'Браяном фірма HandMade Films.

Категорія: День в Історії | Переглядів: 1177 | Додав: StudentSun | Теги: перша друкарня, Іван Федорович, інавгурація Президента, Лесь Курбас, Леся Українка, 25 лютого | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]