Головна » 2011 » Березень » 14 » 14 березня в Історії
09:08
14 березня в Історії
Таємничне число ПІ
14 березня – Міжнародний день числа "Пі".
Сьогодні – Міжнародний  день числа "Пі".

Це свято впроваджене на математичних факультетах значної кількості вузів у різних країнах. Зазвичай свято розпочинається о 1:59 ночі, що разом з датою складає перші шість знаків числа π (3.14159). Окрім того, цей день (14 березня) є також і днем народження Альберта Енштейна, що надає йому додаткової значущості в очах математиків.

1905 рік - у Лондоні заснували футбольний клуб "Челсі".

Клуб, що базується в Лондоні, за свою історію виграв два Кубки володарів Кубків, три чемпіонати Англії, чотири Кубки Англійської ліги. У 2003 році Роман Абрамович викупив клуб у Кена Бейтса. У 2006-му Абрамович зміцнив лінію свого нападу і півзахисту, придбавши відповідно Андрія Шевченка (Мілан) і Міхаеля Баллака (Баварія).

У 1953 році генеральним секретарем ЦК КПРС обрали  Микиту  Хрущова.

1914 року льотчик Петро Нестеров здійснив перший авіапереліт з Києва в Одесу.

1990 рік — у Стрию,  Львівської області вперше у радянський час підняли український національний синьо-жовтий прапор над адміністративною будівлею — міськвиконкомом.

2004-го Володимира Путіна обрано президентом Російської Федерації на другий термін.

Правління Путіна характеризувалося стабілізацією ситуації усередині країни, завершенням війни в Чечні, зміцненням влади і ролі президента. Одним з основних пріоритетів президентства Путіна, офіційно став підйом економіки країни й рівня життя населення. У вересні 2005 року в Росії запускаються так звані "Національні проекти" для дозволу найбільш злободенних соціальних проблем: охорона здоров'я, утвір, житлова політика й сільське господарство. 7 травня закінчився другий президентський термін Володимира Путіна. Цього дня на посаду президента Російської Федерації вступив Дмитро Медведєв.

Народилися:

1879 року Альберт Енштейн, видатний німецький і американський фізик-теоретик.

Енштейн створив спеціальну і загальну теорії відносності; відкрив закон взаємозв'язку маси і енергії. Автор основоположних праць з квантової теорії: ввів поняття фотона, встановив закони фотоефекту, основний закон фотохімії (закон Ейнштейна), передбачив вимушене випромінювання. Розвинув статистичну теорію броунівського руху, заклавши основи теорії флуктуацій, створив квантову статистику Бозе—Ейнштейна. З 1933 року працював над проблемами космології і єдиної теорії поля.

У 1891-му народився Амвросій Бучма, радянський актор театру і кіно, режисер і педагог.

Знімався у фільмах "Арсенал", "Назар Стодоля", "Щорс", "Вітер зі Сходу", "У далекому плаванні", "Подвиг розвідника" та інші.

1920-го Олексій Хомич, радянський футбольний воротар.

Дворазовий чемпіон СРСР у складі московського "Динамо".  Після легендарного турне команди по Великій Британії англійці прозвали його Тигром. Згодом – відомий фотокореспондент

В 1980 році народилася Неллі Уварова, російська кіноакторка  ( "Не родися вродливою", "Я залилишаюсь", "Атлантида").Також, ведуча жіночого ток-шоу "Красуні".

Категорія: День в Історії | Переглядів: 1230 | Додав: StudentSun | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]