Тема: Тематична контрольна робота №5. Тестування. Орфоепія. Орфографія.
Мета: перевірити рівень навчальних досягнень з розділів «Фонетика. Орфоепія. Орфографія»; з’ясувати можливі недоліки в опануванні мовної теорії; удосконалити вміння логічно мислити, порівнювати, узагальнювати, робити висновки.
ХІД УРОКУ
I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП УРОКУ
II.ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Ознайомлення з критерієм оцінювання тестових завдань. Проведення інструктажу щодо виконання завдань тестового характеру.
IV.ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
V.ЗАКРІПЛЕННЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ ТА ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
VI.СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
VII.ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VIII.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
КОНТРОЛЬНА РОБОТА №5
«ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ОРФОГРАФІЯ»
Варіант І
- Знайдіть рядок, у словах якого відбувалося спрощення в групах приголосних:
- Парламен_ський, високоякіс_ний, захис_ний;
- Щотиж_невий, хворос_няк, очис_ний;
- Зліс_ний, гігант_ський, центрис_ський;
- Ненавис_ний, хрус_нути, учас_ник.
- Прийменник в треба писати в реченні:
- (У, в) тім яру росте суниця і малина.
- Сьогодні, (у, в) день мого народження, я щасливий.
- Навіки (у, в) пам’яті залишається образ рідної хати.
- Усе живе знаходилось (у, в) полоні повені.
- Знайдіть рядок, у яких правильно зроблено звукозапис слів:
- [підземеля], [йама];
- [розбудúти], [схóджен’а]
- [відроджуйес’:а], [айаґже]
- [розбігайеца], [сьогодні], [шаст:а]
- Знайдіть рядок, у всіх словах якого не слід уживати знак м’якшення:
- Жас_кий, машин_ці, ткац_кий;
- Дерз_кий, колон_ці, лял_чин;
- Вишиван_ці, трат_те, рибал_с_кий;
- Провод_ці, бас_кий, пекар_
- Знайдіть рядок, у всіх словах якого треба вписати апостроф:
- Зв_язківець, п_янкий, духм_яний
- Трав_янистий, люб_язність, обійст_я
- Роз_яреність, пів_юрти, поголів_я
- Матір_ю, без_язикий, св_ятковий
- Знайдіть рядок, у всіх словах якого не відбувається подвоєння приголосних:
- Пореформен_ий, повіст_ю, зіл_я,
- Качин_ий, попад_я, тін_ю
- Буквен_ий, навман_я, об_ілений
- Щас_я, зміїн_ий, шален_ий
- Знайдіть рядок слів, у яких НЕ допущено помилок при написанні:
- Сірія, бельетаж, тонаж
- Мулла, диякон, антиінфекційий
- Кіпарис, Нельсон, п’єдестал
- Єзуїт, Цюрих, беладона
- Випишіть слова до зошита для контрольних робіт, вставляючи де потрібно, замість крапок знак м’якшення (обов’язково підкресліть орфограму): спіл_ний, тон_ший, смієш_ся, нен_ці, пал_ці, (від палець), рибал_ці, панс_кий, сон_цю, сопіл_ці, яблун_ці, Хар_ків.
- Постав подані іменники в орудному відмінку та запиши: молодь, честь, совість, галузь, пам’ять, безвість.
- Випишіть слова до зошита для контрольних робіт виправляючи помилки у словах та підкреслюючи Ваші виправлення: корінчик, павільон, присв’ята, вілла, алея, страшений, кігті, злістний, сонячник, донка, волоссся, в кімнаті, навманя, матірю, Вашінгтон, Тібет, інтервю, Голландія.
КОНТРОЛЬНА РОБОТА №5
«ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ОРФОГРАФІЯ»
Варіант І
- Знак м’якшення треба писати на місці пропуску в усіх словах рядка:
- Будівел_ник, с_огодні, волин_ський
- Сіл_ський, у хатин_ці, віл_ний
- Ніжен_ка, у скрин_ці, нен_чин
- Мен_ший, морс_кий, смієт_ся
- Апостроф на місці пропуску треба ставити в усіх словах рядка:
- Різдв_яний, кав_ярня, дит_ясла
- Цв_яшок, об_єкт, з_їхати
- Надвечір_я, р_ясно, від_їзд
- Трав_яний, підв_язати, черв_як
- Літеру «Н» на місці пропуску треба писати в кожному слові рядка:
- Закон_о, сезон_ий
- Склян_ий, стін_ий
- Електрон_ий, зорян_ий
- Журавлин_ий, туман_о
- Літеру в треба писати в рядку
- (У,в) новій школі
- Брат (у, в) кімнаті
- Сонце (у,в) небі
- Була (у,в) воді
- Чергування [і] [е] можливе у всіх словах рядка:
- Піч, ступінь, мідь
- Осінь, корінь, зберіг
- Випікати, тінь, спік
- Оберігати, різко, витік
- Спрощення в групах приголосних позначається на письмі в усіх словах рядка:
- Радіс_ний, артис_ці, перехрес_ний
- Щас_ливий, балас_ний, улес_ливий
- Боліс_ний, пристарс_ний, проїз_ний
- Ус_ний, зап’яс_ний, тиж_невий
- Літеру і треба писати на місці пропуску в слові:
- Фіз_ка
- Ваш_нгтон
- Аж_отаж
- Ч_пси
- Запишіть слова до зошита для контрольних робіт виправляючи помилки у написанні слів та підкресліть орфограму: вялений, дізель, прозьба, від’їзджати, листя, роскіш, Сірія, безвістю, шоссе, гілля, в нього, зкріпити
- Від поданих іменників утворіть прикметники: швидкість, гігант, студент, тиждень, проїзд, совість.
- Утворіть від поданих слів іменники із суфіксами -альник-, -ильник-, -ість, -тель: обшивати, вболівати, заздрити, вчити, питати, вудити, радіти, зцілити.
|