Головна » Статті » Методика навчання української мови » Теоретичний матеріал

Система роботи над твором

 

Твір — це оригінальний зв'язний текст, самостійно складений в усній чи письмовій формі на певну тему. Твір надає широкі можливості для самостійного твор­чого виявлення зв'язного мовлення учня, але одно­часно й можливість обійти прогалини у своїх знаннях з орфографії та пунктуації.

Робота над твором, тобто вироблення навичок самостійно, у зв'язній формі, логічній послідовності викладати думки на певну тему, передбачає оволодіння таких умінь:

  1. розкривати тему й основну думку;
  2.   збирати й систематизувати матеріал, що забез­печує оптимально можливу якість твору за змістом і формою, розвиває творчу активність учнів, готує їх до складання анотацій, рефератів тощо. Збір, відбір і систематизація матеріалу безпосередньо пов'язані з умінням спостерігати навколишню дійсність, розкри­вати зміст картини, працювати з книгою та довідковою літературою;
  3. будувати твори в певній композиційній формі з урахуванням типів і стилів мовлення, способів викла­дання думок;
  4.   правильно, ясно, виразно висловлювати свої думки;
  5. вдосконалювати написане. Перший (чорновий) варіант твору, як правило, за якістю не найкращий, він не розкриває потенційних можливостей учня. Цей варіант учні редагують, часом перебудовують компо­зицію; усувають зайве, додають потрібне, виправляють неточності й помилки.
Категорія: Теоретичний матеріал | Додав: StudentSun (11.07.2015)
Переглядів: 371 | Теги: методика мови | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]