Головна » Файли » Плани-конспекти » 5 клас (українська мова)

Вправи з фонетики
05.01.2015, 20:02
 1. Вставте де треба, пропущені букви т, д, к. Слова запишіть у дві колонки: 1) у які не вставляли букви; 2) у які вставили пропущені букви

Швидкіс_ний, якіс_ний, улес_ливий, осві_читися, хвас_ливий, контрас_ний, щас_ливий, блис_нути, аген_ство, волейболіс_ці (Д.в. від волейболістка), заїз_ний, їж_жу (від їздити), учас_ник, заздріс_ний, ус_ний, випус_ний, стис_нути, щотиж_ня, студен_ський, студен_ство, очис_ний, скатер_ка, буревіс_ник, п’я_десят.

 1. Розкрийте дужки і запишіть слова: спочатку ті, в яких подвоюються приголосні, а потім ті, у яких вони не подвоюються.

Занят...я, багато століт...ь, перед могутніст...ю, бездоріж...я, покритий емал...ю, зран...я, дозвіл...я, з участ..ю, Іл...я, л...ється, тюлен...ячий, облич...я, з лют...ю, кошен...я, якан...я.

Виконавши правильно завдання і підкресливши перші букви спочатку слів із подвоєнням, а потім — без подвоєння, ви допишете прислів’я: "З праці радість, ...".

 1. Записати приклади (6 слів) на такі правила (обґрунтовуючи їх):
  1. слова зі знаком м’якшення;
  2. слова з апострофом;
  3. слова без знака м’якшення;
  4. слова без апострофа;
  5. апостроф у словах іншомовного походження та похідних від них;
  6. знак м’якшення в іншомовних словах;
  7. не пишеться знак м’якшення в словах іншомовного походження.
 2. У реченнях поставте потрібні розділові знаки та вставте пропущену літеру.

Він ро_хвилювався, і голос його щирим ві_гуком забринів у селянських серцях особливо в серцях молоді. _рошувальний канал пр_несе степові життя але крім рослин чи несе він свіжість і душам людським. Робота була п_р_писана начисто за винятком кількох сторінок.

 1. Відредагуйте текст

Словом можна вбити і   ожевити, паранити і вилікувати, посіяти тревогу і безнадію, розсіяти сумнів  і засмутити, виклекати  посмішку і слйозу, надихнути на працю

Категорія: 5 клас (українська мова) | Додав: StudentSun | Теги: українська мова, плани-конспекти, 5 клас, фонетика
Переглядів: 2229 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]