Головна » Файли » Інші дисципліни » Методика викладання української літератури

Планування роботи вчителя-словесника.
[ Викачати з сервера (2.16 Mb) ] 11.07.2015, 10:37

До кожного уроку вчитель повинен підготувати план. Нерідко поурочні плани ще пишуться формально, скоріше як відписка для адміністрації школи, ніж керівництво до дії. План уроку обов’язково повинен включати такі компоненти:

а) формулювання його теми відповідно до шкільної програми;

б) чітке визначення його мети;

в) перелік його структурних елементів (навчальних ситуацій);

г) опис ходу уроку.

Звичайно, на підготовку поурочних планів учителі-словесники витрачають багато часу. Необхідно опрацювати відповідну наукову і методичну літературу, намітити послідовність роботи над твором, розробити фронтальні та індивідуальні завдання для учнів. Методи навчання залежать від особливостей класу, рівня його знань та життєвого досвіду, ритму роботи. З ’являється нова Наукова і методична література, виникає необхідність використати інші форми та прийоми роботи  тощо.

А тому зручніше готувати конспекти уроків на так званих комплексних картках. До кожної навчальної ситуації на окремих картках розробляється система дидактичних завдань для учнів, вказується послідовність виконання певних видів роботи, а також визначаються форми, методи і прийоми їх реалізації. Тут же можуть виписуватися цитати, окремі цифрові дані, плани розповіді  вчителя та ін. Комплексні картки зберігаються в окремому конверті, що відводиться на кожен урок за своїм порядковим номером. Така форма підготовки поурочних планів дає можливість учителю систематично нагромаджувати досвід роботи з учнями, вільно компонувати потрібні для уроку дидактичні матеріали, постійно оновлювати їх, створювати в разі потреби варіанти уроків для паралельних класів. Це економить час. Форма записів, їх повнота може зумовлюватися й індивідуальними особливостями педагога (характером його пам’яті, способами організації і т.п.).

Конспект уроку — не підзвітний документ, а насамперед засіб успішної підготовки до проведення занять. Основне, щоб він був зручний для успішної роботи вчителя. Звичайно, не можна все спланувати завчасно. Уроки вимагають імпровізації.

Категорія: Методика викладання української літератури | Додав: StudentSun | Теги: методика літератури
Переглядів: 5444 | Завантажень: 200 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]